100 % dorovnání na první vklad do celkové hodnoty 122 eur.
Obdrženo

UEFA Liga národů 2023/24: kurzové sázky, zápasy a výsledky

Přátelské zápasy byly vždy způsobem, kterým završoval soutěžní období a sloužil jako způsob přípravných utkání na další sezonu bez velkého tlaku soutěže – právě tento koncept nahradila Liga národů, která je zároveň jakousi druhou šancí pro účast na světovém poháru pro dva týmy, které dokáží zůstat na samotném vrcholu žebříčku. Podívejme se na přehled této stále relativně nové soutěže.

UEFA Liga národů 2023/24 výsledky a zápasy

Yesterday0
Today0
Tomorrow0

UEFA Nations League A

05.09.2024 18:45
Portugal
-
Croatia
05.09.2024 18:45
Scotland
-
Poland
05.09.2024 18:45
Denmark
-
Switzerland
05.09.2024 18:45
Serbia
-
Spain

UEFA Nations League C

05.09.2024 16:00
Azerbaijan
-
Sweden
05.09.2024 18:45
Belarus
-
Bulgaria
05.09.2024 18:45
Northern Ireland
-
Luxembourg
05.09.2024 18:45
Estonia
-
Slovakia

UEFA Nations League D

05.09.2024 18:45
San Marino
-
Liechtenstein

UEFA Liga národů: vše, co potřebujete vědět

O tom, že bude tento formát připraven a zaveden do akce se rozhodlo již v roce 2014, poprvé se však ligová soutěž stala realitou v roce 2018, kdy se zároveň zrodil její první vítěz. Principem této ligové soutěže je postavit 55 evropských týmů do jednotlivých skupin na základě jejich postupného výkonu během předchozího období, na rozdělení dohlíží fotbal UEFA.

Zajímavostí této ligy se stalo její napojení (tedy alespoň částečné) na FIFA světový pohár, které fungovalo pro rok 2022 a bude mít podobný formát také pro rok 2026, kdy se odehraje následující Světový pohár s konáním v Kanadě, Mexiku a Spojených státech amerických. Podle toho, jak dopadne nejnovější Liga národů tabulka mohou dva týmy získat šanci na účast i v případě, že do soutěže nepostoupí tradičně.

Liga narodu má sice prozatím relativně malou historii, přesto již nyní má několik zajímavých statistik a překvapení. Jedním z takových zvratů byl například propad Anglie ze Skupiny A do Skupiny B, Česká republika se naopak propadla ze Skupiny A do Skupiny B. Také z dolních skupin se postupovalo a propadlo, do Skupiny C z nejnižší D skupiny například postoupily Lotyšsko a Estonsko, naopak Švédsko se propadlo do Skupiny C. Mezi další zajímavé statistiky pro los Ligy narodu a výsledky patří:

UEFA Liga Národů: Základní informace

🏆2022/23 držitelé poháru

Španělsko

🥇Největší počet titulů

Španělsko, Portugalsko a Francie mají 1 titul

⚽Nejlepší skóre všech dob

Aleksandar Mitrovic; Srbsko (14 gólů)

🥅Nejvíce gólů v sezóně

Erling Haaland vstřelil 6 gólů v 6 zápasech v sezóně 2022/23

🏁Nejvíce účastí

Aleksandar Mitrovic, Erling Haaland (2)

Jaký má UEFA Liga národů formát?

Liga národů UEFA má svým způsobem unikátní formát. Celkem 55 evropských týmů je rozděleno do 4 skupiny – Skupina A, B, C a D, do kterých jsou umístěny na základě svého celkového výkonu v jednotlivých soutěžích. Zatímco skupiny A-C mají další 4 podskupiny po 4 týmech, poslední Skupina D má 2 podskupiny po 3 týmech a 2 týmy, které hrají tzv. Play-Out.

Vzájemné zápasy dále určují další pořadí v přátelských zápasech, nicméně pouze nejlepší týmy ve Skupině A mají možnost hrát titul Ligy národů ve finále, a tedy také o účast ve Světovém poháru.

UEFA Liga národů: pohled na možnosti sportovních sázek

Každá tabulka Liga národů představuje zajímavý pohled na evropský fotbal díky tomu, že skupiny jsou postavené na výkonnosti a jejich vzájemné postavení je si tak často mnohem bližší ve srovnání s ostatními evropskými soutěžemi pod záštitou UEFA. Liga národů hry si tak udržují původního ducha přátelských zápasů a nejsou zde natolik běžné handicapové sázky.

Naopak však zároveň existuje pro týmy prostor dostat se jak mezi nejlepší hráče na trhu v další sezoně, tak naopak propadnout do nižší skupiny. A zde jsou proto sázky velmi zajímavé z pohledu nejen predikcí hráčů, ale také analýz odborníků, které se dívají na celkový výkon, tak jako tomu je během evropské ligy nebo jiného poháru, a to je analyzováno z pohledu nadcházejících vrcholových soutěží.

Tyto a další informace je možné najít přes sazkovekancelare.tv, kde je zároveň možné najít přehled zápasů, sázek. Mnohé kanceláří navíc disponují možností čerpat unikátní výhody – takzvané bonusy. Ty mohou poskytnout extra prostředky na sázky v Lize národů.

Nejoblíbenější trhy sázek Ligy národů

Zápasy, které vyplývají z postavení Liga národů skupiny nebo dalších vzájemných zápasů poskytují mnohé zajímavé trhy sázek. Mezi zejména oblíbené spadají:

  • Sázky na vítěze Ligy a Finalisty: Jednou z nejoblíbenějších sázek je dlouhodobá predikce vítězů a finalistů Skupiny A, která se zároveň utká o finale Ligy narodu.
  • Vítězové skupin: Liga národů má unikátní uspořádání do čtyř skupin, které hrají výhradně mezi sebou – proto je zde zajímavá příležitost kombinovaných sázek na vítěze všech skupin nebo jednotlivé sázky na samotné skupiny.
  • Zápasové sázky: Samozřejmostí jsou sázky na jednotlivé zápasy, bez ohledu na to, v jaké se odehrávají skupině. Zde je velmi častou možností také výběr živých sázek.

Mezi další oblíbené druhy sázek spadají také sázky na hráče zápasu nebo šampionátu, remízy a specifické skóre nebo over/under sázky.

FAQ. Často Kladené Otázky