100 % dorovnání na první vklad do celkové hodnoty 122 eur.
Obdrženo

Handicap sázení – co to vlastně je a jakým způsobem funguje

V tomto článku se zaměříme na to, jak využívat speciálního typu sázek označovaných za sázky s handicapem. Ty je možné využívat na vybraných bodovaných sportech pro virtuální vyrovnání šancí mezi týmem a sázkařem. To je možné využíváním handicap sazeni, které má hned několik druhů – na ty se zaměří tento přehled typů a variací handicapů.

Seznam nejlepších českých sázkových kanceláří

Pozice v žebříčku Sázková kancelář Rating Bonus Získat bonus
1
4.5/5
100 % dorovnání na první vklad do celkové hodnoty 122 eur.
HraPřečíst recenzi
2
4.3/5
100% uvítací bonus až do výše 2 500 Kč
HraPřečíst recenzi
3
4.5/5
Podoba uvítací nabídky je 100 %
HraPřečíst recenzi
4
4.8/5
4935 CZK bonus za první vklady na sázení
HraPřečíst recenzi
5
4.5/5
125% UVÍTACÍ BONUS AŽ DO VÝŠE 8 000 Kč
HraPřečíst recenzi
6
4.5/5
150% bonus až do výše 100 EUR
HraPřečíst recenzi
7
4.5/5
150 % Uvítací Bonus do 100 eur
HraPřečíst recenzi
8
4.5/5
100% uvítací bonus až do výše 2 500 Kč
HraPřečíst recenzi
9
4.5/5
100 % do 2 500 CZK
HraPřečíst recenzi
10
4.5/5
100 % do 2 500 CZK
HraPřečíst recenzi
Načíst více

Co jsou to handicapové sázky

Podívejme se na to, co je handicap sázka. Ve světě sportovních sázek existují různé druhy dostupných kurzů. Zkušení sázkaři však moc dobře ví, že některé kurzy jsou výrazně lepší, než ty ostatní a rozdíly mezi týmy a jejich finančními možnostmi se u mnoha zápasů projevují v sázkách v tom, že sázkařům nenabízí zrovna lákavé kurzy. Zde přichází na řadu handicap význam, který tyto propady vylepšuje – nabízením virtuálních výhod a snížením existujících nevýhod.

Co znamená handicap v sázení v praxi? V přehledu kurzů je možné u vybraných týmů najít označení, jako je například handicap - 1.5 nebo handicap 1.5 - přesně toto jsou možnosti vložení různých druhů handicapů na sázku, která jinak není tak výhodná.

Jak fungují sázky s handicapem: přehledně

Výkony některých týmů ve vybraných sportech jsou nevyvážené, sázky handicap tyto nevýhody stahují a zaměřují se na hypotetické sázení možných výsledků – ať už na prohru nebo výhru. Sázkař tedy sází na možnost, že tým vyhraje až o několik gólů navíc, podle dostupných handicapů, jako jsou handicap 1.5+ a jiné.

Kurzy jsou poté například na fotbalové zápasy výrazněji výhodnější, a to platí také pro případy, že samotný zápas skončí remízou – které zpravidla zvýhodněné kurzy nemají. Handicap proto umožňuje výhody v případě remízy vyšší, než v případech sázky na góly – remíza totiž určuje sázku na výhru, nikoliv na gól.

V praxi tedy handicap +1 znamená, že tým musí vyhrát o jeden gól navíc, aby sázkař takovou sázku proměnil, musí se výsledek sázky s handicapem naplnit. Tedy tým, na který se vsadí musí vyhrát o rozdíl jednoho gólu, aby hráč vyhrál. Naopak pokud dojde k remíze, sázka se vrací, pokud bude výsledek jiný nebo protější tým na sázence vyhrává, sázka je prohraná. Nyní tedy víte, co znamená handicap a co je dále důležité? Jeho jednotlivé varianty, ty mohou být rozdělené, mohou být na úroveň nebo mohou být jednoduché. Na zahraničních portálech je možné najít často další rozdělení handicapových sázek.

Různé druhy variací handicapu

Variace v sázení handicap jsou různého druhu a záleží na vlastním preferovaném riziku hráčů, ale také na tom, jakým způsobem jsou handicap sázky poskládány – tedy zda se jedná o celou, poloviční nebo čtvrtinovou sázku. Podívejme se nyní na jednotlivé druhy, a to jak fungují, zpravidla na asijském handicapu, konkrétně.

Plné linie

V případě plných linií (označované z anglického jako full lines) se jedná o sázky na celá čísla – tedy se jedná o handicapy, jako jsou handicap - 1 nebo 0 a další. Pokud tedy u vypsaného zápasu bude handicap s označením -1 znamená to, že domácí tým musí vstřelit o více jak 2 góly více než druhý tým na sázence. Opět platí také to, že pokud dojde k remíze, sázky nepropadají, místo toho se vrací sázkařům.

Poloviční linie

Další možností jsou poloviční čísla, zde se tedy jedná o handicapy, rozdělené desetinným místem, jako je například handicap +1.5 nebo 0.5 a další dostupné číselné variace. Vybraný tým tedy musí překročit ve svém finálním výsledku handicap, na který bylo vsazeno – v opačném případě se sázka považuje za prohranou. Pokud se opět podíváme na konkrétní příklad - 1.5 handicap znamená, že domácí tým musí vyhrát za každou cenu o více jak 2 góly nebo jiné skóre (podle vybraného sportu), pokud to tak neskončí, všechny sázky jsou prohrané.

Čtvrtinové linie

Nakonec jsou zde čtvrtinová čísla - sem spadají handicapy, jako jsou 0,25 nebo 1,75 a podobně. Tento typ sázek se často označuje za velmi zajímavou variaci sázek, vhodná je však pro zkušenější sázkaře. V případě čtvrtin se díváme na dva možné výsledky sázek podle strany zápasu na domácí výhru, remízu nebo jejich prohru. V případě čtvrťových sázek je nutné splnit obě strany handicapu.

Druhy handicapových sázek

Ať už hráči používají handicap + 1 nebo handicap - 1.0 existuje hned několik druhů, které je možné využívat a tím si zajistit možnosti výher nebo dokonce navrácení sázek při dosažení správných podmínek – u některých například v případech, že zápas skončí remízou. Podívejme se na některé nejrozšířenější druhy handicapových sázek:

 • Úrovňový handicap (level)
  Level je důležitou součástí handicapů, v případě úrovňového handicapu však mezi týmy sázky žádné výrazné rozdíly neexistuje a oba tak mají 0 hodnotu u zápasu. Na sázkařích je poté odhadnou, jaký tým bude střelcem většího množství gólů než jejich oponent. Remíza ruší sázku a peníze jsou vráceny.
 • Rozdělený handicap (split)
  U tohoto typu sázek má hráč možnost rozdělit svou sázku hned na dva handicapy, například handicap +1.0 a handicap + 1.0 - důvodem jsou relativně malé rozdíly mezi týmy, které jsou součástí daného zápasu. Poté záleží na celkovém výsledku zápasu, může se totiž stát, že ani jedna strana požadovaný handicap nesplní a peníze propadají, nastat však může také dvojí výhra.
 • Jednoduchý handicap (single)
  V tomto případě jsou již rozdíly mezi jednotlivými týmy výrazné – sázky na handicap poté musí vsazený tým překonat o více jak jeden gól, v takovém případě je poté možné sázku proměnit. Musí tedy pokrýt nastavené znevýhodnění. Remíza v tomto případě sázku nevrací, sázkař prohrává (so samé platí při výhře druhého týmu).

Jednotlivé druhy handicapových sázek poskytují různé šance - některé jsou vhodné pro zápasy s vysokými rozdíly mezi týmy, jiné pro vyšší možnost proměnění sázek. S jednotlivými druhy je nutné se dobře seznámit před zadáváním sázek.

Co je to asijský handicap

Asijský handicap je označení pro sázky, které jsou předem znevýhodněné nebo zvýhodněné z ohledu výkonu týmu – tedy například tým může mít extra body do začátku nebo naopak začínat zápas se znevýhodněním, například handicap - 1. Tým poté během zápasu musí tyto handicapy překonat, například tím, že vstřelí o jeden a více gólů nebo se o tolik gólů vyvarovat možné prohře zápasu, než je uvedený handicap. Například tým s handicapem 0,5 má půl gólovou výhodu a zde je možné najít dvě možnosti - 0,5 (tedy sázka na favorita, který má znevýhodnění) nebo + 0,5 (sázka na horší tým - tzv. underdoga, který získá zvýhodnění).

Princip asijského handicapové sázení je, aby preferovaný tým s vyšší výkonností a formou vyhrál o více gólů podle handicapu – pouze v takovém případě je možné sázky proměnit. Jedná se o relativně komplexní styl sázek, se kterým je nutné se dobře seznámit. Asijský styl sázení je možné najít pro fotbalové zápasy.

Pohled na asijský handicap zblízka

Jak již bylo zmíněno, handicap sazka může být pro začínající sázkaře trochu matoucí a je velmi důležité pamatovat na to, že hlavní zásadou je znalost týmů a jejich rozdílností, ale také opatrnost sázek. Podívejme se na to, jakým způsobem jsou rozhodovány sázky jednotlivého asijského handicapu v případech, kdy jsou skóre versus handicap následující, mezi příklady vyhodnocení sázky poté spadají následující parametry:

HANDICAP

VÝHRA O 1 GÓL

VÝHRA O 2 GÓLY

PROHRA O 1 GÓL

PROHRA O 2 GÓLY

REMÍZA

1

Výhra celé sázky

Výhra celé sázky

Prohra poloviny sázky

Prohra celé sázky

Výhra celé sázky

0.5

Výhra celé sázky

Výhra celé sázky

Prohra poloviny sázky

Prohra celé sázky

Výhra celé sázky

– 1

Výhra poloviny sázky

Výhra celé sázky

Prohra celé sázky

Prohra celé sázky

Prohra celé sázky

– 1.5

Prohra celé sázky

Výhra celé sázky

Prohra celé sázky

Prohra celé sázky

Prohra celé sázky

0,25

Výhra celé sázky

Výhra celé sázky

Prohra celé sázky

Prohra celé sázky

Výhra poloviny sázky

-0,25

Výhra celé sázky

Výhra celé sázky

Prohra celé sázky

Prohra celé sázky

Prohra poloviny sázky

0

Výhra celé sázky

Výhra celé sázky

Prohra celé sázky

Prohra celé sázky

Refundace sázky

Celkový – gólový handicap

Velmi často se u sázek s asijských handicapem hráči setkají s možností celých čísel, jako je například handicap 1.0 nebo jiné. Rozdílem ve srovnání s jinými typy handicapů je to, že push, který je možné považovat za remízu zápasu vrací sázky hráčům, zápas je takto považován za hru bez vítěze.

V tomto případě sází hráči přímo na to, jaké bude finální skóre probíhajícího zápasu. Sází se tedy například na to, kolik gólů vstřelí jeden tým tomu druhému a zároveň musí být splněna podmínka nastaveného handicapu. Právě u handicapu na góly je možné najít nejlepší možné šance na proměnění vysokých výher ze sázek.

Sázky s handicapem v ČR – závěrem

Pokud se podíváme na handicap sázení zjistíme, že se jedná o zajímavý nástroj sportovních sázek, který je využívaný zcela běžně zejména v případě fotbalových utkání – je však možné je najít také u jiných, zpravidla míčových, sportů. Handicap snižuje propast mezi některými týmy, které mezi sebou mohou mít velké výkonnostní rozdíly, ty mohou být způsobeny nejen kvalitou hráčů a trenérů, ale také dostupným zázemím, ekonomickými možnostmi týmu nebo investiční podporou. Handicap může toto snížit a hráčům vytvořit prostředí napínavých sázek se zajímavou návratností.

Pro a proti: handicap sázky

Tak jako je tomu u všech aspektů sázek, také v případě handicap sázek je nutné apelovat na jejich kladné, ale také negativní sázky, jako jsou handicap - 1 5 a další.

Výhody
 • Možnost zvýhodnění underdog sázek
 • Zajímavé šance
 • Některé sázky navrací peníze v případě remízy
 • Některé varianty poskytují výhru také při prohře sázeného týmu
 • Dělají sázení zajímavé
Nevýhody
 • Komplexní systém
 • Vysoká míra rizika
FAQ. ČASTO KLADENÉ DOTAZY K SAZKABET