100 % dorovnání na první vklad do celkové hodnoty 122 eur.
Obdrženo

Asijský handicap – co to je a přehled

Sázení s handicapem je skvělým způsobem, jak přijít na zajímavější kurzové sázení, které přibližuje týmy blíže k sobě výkonem a sázkařům poskytuje zajímavější cestu nabídkou kurzových sázek online. Zpravidla dostupné pro fotbalová utkání, asijský handicap je způsobem sázek pro odvážné a zkušené milovníky hazardu. Podívejme se na to, jak fungují.

Seznam nejlepších českých sázkových kanceláří

Pozice v žebříčku Sázková kancelář Rating Bonus Získat bonus
1
4.5/5
100 % dorovnání na první vklad do celkové hodnoty 122 eur.
HraPřečíst recenzi
2
4.3/5
100% uvítací bonus až do výše 2 500 Kč
HraPřečíst recenzi
3
4.5/5
Podoba uvítací nabídky je 100 %
HraPřečíst recenzi
4
4.5/5
100 % do 2 500 CZK
HraPřečíst recenzi
5
4.5/5
100% uvítací bonus až do výše 2 500 Kč
HraPřečíst recenzi
6
4.5/5
100 % uvítací bonus až do výše 2 500 Kč
HraPřečíst recenzi
7
4.8/5
4935 CZK bonus za první vklady na sázení
HraPřečíst recenzi
8
4.5/5
Uvítací bonus 100 % až do výše 2 500 Kč
HraPřečíst recenzi
9
4.5/5
Uvítací bonus v podobě 100 % dorovnání do 2 500 CZK
HraPřečíst recenzi
10
4.5/5
125% UVÍTACÍ BONUS AŽ DO VÝŠE 8 000 Kč
HraPřečíst recenzi
Načíst více

Co jsou to sázky s asijským handicapem

Co je to sázení s asijským handicapem? Určitě už jste někdy na stránkách své preferované sázkové kanceláře našli sázky, které jsou označeny extra čísly, například v podobě asijský handicap + 1.0. Právě taková sázka má na jedné straně týmu přidán handicap a znamená to, že se jedná o zvýhodnění jedné týmové strany, tento handicap je nutné v sázka splnit. Existuje hned několik druhů handicapů od těch nulových, přes plusové, mínusové až po rozdělení na celá a desetinná čísla. Je velmi důležité handicapům nejdříve dobře porozumět, ačkoliv se nejedná o nijak složitý koncept, může být zpočátku matoucí.

Porozumění sázení s asijským handicapem

Jak tedy asijský handicap v sázkách funguje v praxi a proč ho sázkové kanceláře nabízí? Hlavním důvodem pro vznik handicapových sázek jsou zejména velké rozdíly, které je možné vnímat u vybraných zápasů, mezi jednotlivými týmy. Každý zápas má svého favorita a underdoga, a právě handicapové sázky cílí na to takzvanou “propast” mezi týmy vyrovnat. Favorizované týmy budou mít mínusové označení u svého jména, tedy například asijský handicap - 1.0, aby bylo možné sázku proměnit, tým musí vyhrát o více jak jeden gól, naopak pokud chce hráč vsadit na underdoga, setká se s plusovými hodnotami, tým tedy dostává menší “zvýhodnění”.

Některé handicapové sázky v případě remízy hráčům vrátí vložené sázky, zápas se totiž považuje se utkání bez vítěze a sázky tedy nejsou naplněny, nicméně u handicapů - 1.5, - 1.25, -1, - 0,75 a - 0,5 sázky v případě remízy propadají. Naopak unikátem jsou handicap -0.25 u kterého hráč v případě remízy sázkař přichází o půlku sázky, handicap + 0,25 u kterého remíza znamená výhru poloviny sázky.

Druhy asijského handicapu

Pro handicapové sázky je možné rozeznat tři základní typy těchto sázek podle toho, jaké číslo handicapu je sázkám vypsáno, a to na kategorie celých čísel, polovičních a čtvrťových handicapů. Podívejme se na tyto typy zblízka.

Celé handicapy

Jedná se o handicap s celými čísly, může se tedy jednat o +1 nebo -1, ale také nulový handicap.

Poloviční handicapy

V tomto případě se jedná o hodnoty s poloviční výhodou, například jako handicap 0,5 nebo asijsky handicap - 1 5.

Čtvrťové handicapy

Nakonec existují také čtvrťové, ve kterých je možné se setkat s hodnotami 0,25 nebo například - 0,75 a další.

Split handicap

V tomto případě je možné sázku rozdělit mezi hned dva handicapy – hráči tímto minimalizují svá rizika.

Asijský handicap dle hodnot

Jednotlivé hodnoty oblíbených handicapů znamenají různé možnosti pro hráče. Podívejme se na ty nejčastěji využívané.

HANDICAP

JAK TO FUNGUJE

Handicap 0

Z anglického označení se jedná o tzv. DNB sázky (tedy bez jakékoliv výhody pro jeden z týmů). Jedná se o sázk v zápasech, které jsou vyrovnané (například finále ligového zápasu).

Tento typ zápasů nemá zrovna zajímavé kurzy a právě handicap 0 takové sázky, jak se říká opepří. Sázka na tým s tímto handicapem funguje tak, že tento tým musí vyhrát, aby bylo možné výhry vybírat. Naopak v případě remízy jsou sázky vráceny hráčům.

Handicap 0,25

O čtvrtinový gól navíc získává v tomto případě tým z kategorie underdoga, tedy slabší tým zápasu. Pokud vyhraje o jeden nebo dva góly, sázka se promění ve výherní, naopak při prohře o jeden nebo dva góly sázkař prohrává.

Handicap 1,5

Možnost typu asijsky handicap + 1 5 představuje výhodu o jeden a půl gólu navíc. Zde je možné vnímat relativně velké výkonnostní rozdíly mezi týmy, které mohou pramenit jak z kvality týmu, tak jejich zázemí.

Jedná se o handicap s dobrými šancemi a vhodný pro začátečníky jelikož vyplácí výhry jak v případě výhry o jeden a více gólů, ale také v případě remízy. Polovinu sázky vyplácí také v případech prohry o jeden gól.

Handicap -1.5

Tento handicap patří mezi vůbec nejsložitější a jeho šance na proměnění jsou relativně nízké, naopak výhry mohou být ovšem přínosné. Aby byla sázka na tento handicap úspěšná, je nutné, aby tým vyhrál o dva góly. Ve všech ostatních situacích sázka propadá, včetně výhry o jeden gól nebo remízy.

Celkový asijský handicap – sázky na góly

Další samostatnou kategorií handicapových sázek jsou ty konkrétnější – na počet gólů vstřelených během zápasu. Jedná se o velmi jednoduchý styl sázek, který je možné najít zejména ve fotbalovém sázení. Slabší tým dostane handicapem výhodu oproti svému silnějšímu soupeři, na sázkařích je poté rozhodnou, který tým bude výherní. Podle handicapu však může nastat situace, kdy musí tým vyhrát nebo dojít k remíze. Například pokud slabší tým zápasu získá handicap +1, musí tento tým svůj zápas vyhrát nebo přinejmenším remizovat pro vyplacení sázek.

Pro gólové handicapy platí například následující parametry:

Gól handicap

Bez gólů

1 gól

2 góly

-2

výhra

výhra

vrácení sázky

-1

výhra

vrácení sázky

prohra

-0,75

výhra

prohra 50 % sázky

prohra

+0,5

prohra

výhra

výhra

+1

prohra

vrácení sázky

výhra

+2,25

prohra

prohra

prohra 50 % sázky

Sázení s asijským handicapem v ČR – závěrem

Také v České republic patří sázení s asijským handicapem mezi druhy sázek, které jsou mezi milovníky hazardu oblíbené. V dnešním světě kurzových sázek není vždy možné najít sázky, které představují zajímavý obrat, handicap však může tyto šance posílit. Asijské handicapy jsou od kladných po ty záporné, každé s jinou výplatou a každé pohlíží na propasti mezi týmy nejen pro fotbal, ale také basketbal nebo lední hokej, kde například během mistrovství světa existují výkonnostní rozdíly.

Důvěryhodné sázkové kanceláře s nabídkou asijského handicapu: 

 • Mostbet – skvělá nabídka příležitostí 🎉
 • 20bet – výborné výplaty 💸
 • 1bet – Top nabídka sportů ⚽
 • Chance – Přední český poskytovatel 🏆
 • Sazkabet – Nejlepší mobilní dostupnost 📱

Pro a proti asijského handicapu

Asijský handicap má hned několik výhody, například oproti evropskému se zaměřuje na finální výsledek zápasů, zároveň je komplexním způsobem sázek, který není radno podceňovat.

Výhody
 • Skvělé šance
 • Ideální pro zkušené sázkaře
 • Běžně dostupný styl sázek v ČR
 • Některé remízy vrací peníze
Nevýhody
 • Pro nováčky může být systém komplikovaný
 • Vyšší míra rizika u vybraných typů
FAQ. ČASTO KLADENÉ DOTAZY K SAZKABET