100 % dorovnání na první vklad do celkové hodnoty 122 eur.
Obdrženo

Superpohár UEFA 2023/24: kurzové sázky, zápasy

⏲️ Reading time: 3 minutes

Superpohár UEFA je unikátním každoročním utkáním dvou vítězů jednotlivých vrcholových soutěží evropského fotbalu, který je pravidelnou lahůdkou pro všechny fanoušky fotbalových klání.

2024 UEFA Super Cup se odehraje na stadionu Stadion Narodowy ve Varšavě (Polsko) a to 14. srpna. Vítěz Ligy Mistrů se utká s vítězem Evropské ligy UEFA, ve vzájemném zápase.

Turnajové výsledky a zápasy

16.08.2023 19:00
Manchester City
(0)1 : 1(1)
Sevilla

Superpohár UEFA: vše, co potřebujete vědět

Takzvaný Supercup je soutěž, kterou fanoušci každoročně očekávají se začátkem sezóny a během které se poprvé před sezónou držitelé titulů ze dvou samostatných soutěží, a to Ligy mistrů UEFA a Evropské ligy UEFA – vítěz se poté stane držitelem Super cup ocenění, které se považuje za jedno z nejprestižnějších ve světě evropského fotbalu.

Soutěž UEFA Super cup se koná od roku 1972 a za svou historii bylo zrušeno pouze třikrát, a to v letech 1974 z politických důvodů, v roce 1981 kvůli nemožnosti dohody na termínu a v roce 1985 vlivem neštěstí na stadionu Stade du Heysel zahynulo 35 lidí, a to před vypuknutím samotného finále.

I přes své komplikace se jedná o jeden z nejsledovanějších přenosů roku, který za své dlouhé roky nachystal mnohá překvapení, jako byl například rok 2000, kdy zvítězil turecký Galatasaray Istanbul, který porazil Real Madrid. Zajímavostí je holandský fotbalista Arie Haan, který jako jediný odehrál hned 6 zápasů o pohar UEFA díky své dvojí reprezentaci v klubech Ajax a Anderlecht. Mezi další zajímavé statistiky patří:

Superpohár UEFA: Základní informace

🏆Současný držitel

Manchester City

🥇Největší počet titulů

Barcelona (5)

⚽Nejlepší skóre všech dob

Radamel Falcao, Real Madrid (3)

🥅Nejvíce gólů v sezóně

Radamel Falcao dal 3 góly v roce 2012

Superpohár UEFA: nejoblíbenější trhy sázek

Jako unikátní pohár jsou sázkové kurzy pro tuto událost unikátní, jednorázové a s menší mírou různorodosti ve srovnání s jinými UEFA soutěžemi. Přesto existuje hned několik typů sázek, které je možné vložit na Superpohár a jsou to následující:

  • Celkový vítěz: Hlavním druhem sázky je jednoduchá sázka na celkového vítěze Superpoháru. Tato sázka je dostupná před zápasem, nicméně až po finále jednotlivých soutěží, které mají na pohár vliv.
  • Celkové skóre: Unikátnější sázkou je odhad toho, jaké bude přesné skóre zápasu a zda se o vítězi rozhodně v základním hracím čase.
  • Nejlepší hráč zápasu: Dalším trhem sázek jsou hráči samotní. Zde mohou sázkaři vybírat například z toho, kdo vstřelí nejvíce gólů, kdo na hřišti stráví nejvíce času a další.

Superpohar může mít několik dalších unikátních sázek, například na to, zda se o vítězi rozhodně v rámci penalt nebo zda zápas skončí remízou a mnohé další příležitosti sázek dle nabídky sázkové kanceláře.

FAQ. Často Kladené Otázky